.
.
Δέκατη συνεχόμενη νίκη για τις Παγκορασίδες Β!

Το «δέκα στα δέκα» έφτασαν οι Παγκορασίδες Β του Ολυμπιακού, μετά τη νίκη επί του Πανιωνίου με 3-0 σετ, οι οποίες από το ξεκίνημα των επίσημων υποχρεώσεών τους «τρέχουν» ένα σερί δέκα νικηφόρων αγώνων, χωρίς μάλιστα να χάσουν σετ. Αυτή ήταν η τελευταία εντός έδρας αναμέτρηση για τα κορίτσια του Νίκου Φρατζικινάκη, που θα αντιμετωπίσουν το απόγευμα της Κυριακής (29/5) τον ΟΦΑ Απολλώνιο εκτός έδρας, για την τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος. Στο πρώτο σετ του αγώνα με τον Πανιώνιο, ο Ολυμπιακός προηγήθηκε με 4-0 στο ξεκίνημα, με τον Πανιώνιο να μειώνει άμεσα σε 4-3. Στη συνέχεια οι «ερυθρόλευκες», με ένα επιμέρους 12-3, έφτασαν στο +10, για το 16-6 στα μέσα του σετ. Η διαφορά των δέκα πόντων παρέμεινε μέχρι το 18-8, με τις Πειραιώτισσες να φτάνουν τελικά στο 25-9, κάνοντας το 1-0 στα σετ. Στο δεύτερο σετ, ο Ολυμπιακός ξεκίνησε εντυπωσιακά, φτάνοντας πρώτα στο 13-1 και λίγο αργότερα στο 18-2, με την ομάδα της Νέας Σμύρνης να παίρνει τους επόμενους 4 πόντους, μειώνοντας σε 18-6. Η ομάδα του Νίκου Φραντζικινάκη, συνέχισε να παίζει πολύ καλό βόλεϊ και έφτασε τελικά στο 25-7, διαμορφώνοντας το 2-0 στα σετ. Στο τρίτο σετ, ο Ολυμπιακός πήρε ένα μικρό προβάδισμα με 3-2 στο ξεκίνημα και από εκεί και πέρα το σερβις της Γεωργίας Ασημομύτη ήταν εξαιρετικό, φτάνοντας μέχρι το τέλος και το 25-3, τελειώνοντας το ματς με 3-0 σετ.

Τα σετ: 3-0. 25-9, 25-7, 25-3

1ο σετ: 8-3, 16-6, 21-8, 25-9

2ο σετ: 8-1, 16-2, 21-7, 25-7

3ο σετ: 8-2, 16-3, 21-3, 25-3

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π. (Νίκος Φραντζικινάκης) Ελευσινιώτη, Μαχαλιώτη, Παπαδοπούλου, Ασημομύτη, Δαλαμαγκά, Χριστοδούλου, Ρίκου, Παρμακε, Μεϊμαρόγλου