.
.
Δεν τα κατάφεραν στο Κορωπί οι Παίδες, ήττα με 35-27

Την πρώτη τους ήττα για τη φετινή χρονιά γνώρισαν οι Παίδες του Ολυμπιακού στο ντέρμπι του ομίλου με τον Α.Σ. Κορωπίου Γ.Σ. Παπασιδέρης με 35-27 εκτός έδρας στο Κορωπί, το Σάββατο (04/12) για την 4η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Παίδων Ε.Σ.Χ.Α. Για την ομάδα του Βύρωνα Παπαδόπουλου 8 τέρματα πέτυχε ο Ξάμπλας, ενώ ακόμα 6 σημείωσε ο Χρυσουλης, που πλέον καλούνται να αφήσουν πίσω τους αυτή την αναμέτρηση και να προετοιμαστούν για το παιχνίδι με τον Ηλυσιακό την επόμενη εβδομάδα.

Στον αγώνα στο Κορωπί ο Ολυμπιακός βρέθηκε πίσω στο σκορ από το ξεκίνημα με 5-2, ενώ με την συμπλήρωση δέκα λεπτών παιχνιδιού οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανεβάσουν κι άλλο την υπέρ τους διαφορά για το 8-4. Οι «ερυθρόλευκοι» προσπάθησαν να αντιδράσουν, όμως είδαν τις προσπάθειες τους να μην έχουν αποτέλεσμα, την ίδια στιγμή που το Κορωπί έβρισκε τρόπους να παραβιάσει την εστία του Ανδριώτη, φτάνοντας την διαφορά στο +8, για το 22-14 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Ο Ολυμπιακός στο δεύτερο ημίχρονο επιχείρησε να πλησιάσει στο σκορ, όμως σε ορισμένες περιπτώσεις στάθηκε άτυχος και η επίθεση του Κορωπίου ήταν αποτελεσματική όπου χρειάστηκε -είχε 104 τέρματα στις δύο προηγούμενες αγωνιστικές-,  με αποτέλεσμα οι Παίδες του Βύρωνα Παπαδόπουλου να
«πέσουν» μαχόμενοι στην πρώτη τους ήττα, με το 35-27 να είναι το τελικό σκορ.

Για τον Ολυμπιακό του Βύρωνα Παπαδόπουλου αγωνίστηκαν οι: Ανδριώτης, Βαμβακάρης Α., Στραβαχιλλέας, Καμπόλης, Ξάμπλας, Φουσέκας, Χρυσούλης, Τσολάκης, Στεφανίδης, Τσελεμπής, Βαμβακάρης Σ., Μαλατράς, Γραμματικός