.
.
Δεύτερη νίκη κόντρα στον Αθηναϊκό

Τη δεύτερη νίκη σε βάρος του Αθηναϊκού, σημείωσε η ομάδα Μπάσκετ Γυναικών του Ολυμπιακού, εκτός έδρας αυτή τη φορά αφού επιβλήθηκε με 93-70 μέσα στο Βύρωνα.  Οι «ερυθρόλευκες» πραγματοποίησαν καλή εμφάνιση και παρουσίασαν βελτίωση στο επιθετικό κομμάτι, όπως «μαρτυρούν» και οι 93 πόντοι που σκόραραν.
Η προπονήτρια του Ολυμπιακού, Ελένη Καπογιάννη έμεινε ικανοποιημένη σε γενικές γραμμές από την απόδοση των αθλητριών της και περιμένει τα επόμενα φιλικά τεστ για να συνεχίσει τις δοκιμές και να τσεκάρει εκ νέου την αγωνιστική κατάσταση της ομάδας. Στο πρώτο 10λεπτο ο Ολυμπιακός ήταν μπροστά στο σκορ με 25-27, αλλά στο ημίχρονο βρέθηκε να χάνει με 45-44. Στη συνέχεια οι «ερυθρόλευκες» ανέβασαν στροφές, προηγήθηκαν και «ξέφυγαν» στο σκορ με 51-68 στο φινάλε της 3ης περιόδου για να φτάσουν στην τελική επικράτηση με το ευρύ 70-93.
Το επόμενο τεστ είναι προγραμματισμένο για το ερχόμενο Σάββατο με αντίπαλο τον Κρόνο Αγίου Δημητρίου στη Γλυφάδα.