.
.
Δεύτερη σερί νίκη για τις Κορασίδες Β

Το «δύο στα δύο» πέτυχαν οι Κορασίδες Β’ του Ολυμπιακού στο Πρωτάθλημα της ΕΣΚΑΝΑ μετά τη νίκη τους επί του Πανιωνίου ΓΣΣ με 42-31 το πρωί του Σαββάτου (30/10) στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Οι «ερυθρόλευκες» συνέχισαν στο δρόμο των επιτυχιών και μετά την νίκη της περασμένης αγωνιστικής επί του ΑΟ Πορφύρα, κατάφεραν να κάμψουν την αντίσταση της ομάδας του Πανιωνίου ΓΣΣ και να πάρουν μια πολύ σημαντική νίκη, που θα τους δώσει ώθηση στην προσπάθεια τους για την κατάκτηση της πρώτης θέσης του ομίλου. Τα κορίτσα της Ανθής Μπαλτά έκαναν πολύ καλή εμφάνιση στην πρώτη περίοδο και πήραν το προβάδισμα στο σκορ με 11-5, ενώ στη συνέχεια το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν απόλυτα ισοροπημένο, με τις δύο ομάδες να πετυχαίνουν από 8 πόντους έκαστως, για να διαμορφωθεί το 19-13 στην ανάπαυλα. Οι φιλοξενούμενες προσπάθησαν να αντιδράσουν και μείωσαν τη διαφορά στο -5 και σε 27-22 στην τρίτη περίοδο, ωστόσο ο Ολυμπιακός με ένα 12-9 στην τελευταία περίοδο, εξασφάλισε τη νίκη με το 42-31 να είναι το τελικό σκορ του αγώνα. Επόμενο «τεστ» για τις Κορασίδες Β’ του Ολυμπιακού, η εκτός έδρας αναμέτρηση με τον Φάρο Κερατσινίου ΑΟ για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος, το Σάββατο (06/11)  στο Κλειστό Κερατσινίου.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Ανθή Μπαλτά) Βελλιανίτη, Αναγνώστου, Περάκη, Κούρτη Ευαγ., Κωστακοπούλου, Αρίστου, Κανελλοπούλου, Σημαιοφορίδου, Κούρτη Ευδ., Αλέξη

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ (Δενδρινός) Γιαννοπούλου, Παναγιωτίδη, Στακια, Πρωτογέρου, Δεληστάθη, Καμπισιούλη, Ρόρρη, Παππά, Σκεντέρη Α., Σκεντέρη Σ., Θάνου