.
.
Θρίαμβος στη Ρόδο
Το απόλυτο πέτυχε η ομάδα της Πυγμαχίας του Ολυμπιακού στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Νέων που διεξήχθη στη Ρόδο. Ο σύλλογος μας συμμετείχε με δυο αθλητές και οι δυο ανέβηκαν στο βάθρο των νικητών! Ο Δημήτρης Μαγκανάρης κατέκτησε  το χρυσό και ο Νίκος Τζώτζος το αργυρό μετάλλιο στην κατηγορία των 91κ! Οι διοργανωτές αποφάσισαν να συμπτύξουν τις κατηγορίες των 81κ και των 91κ και ο Νίκος Τζώτζος που είναι στα 81κ κατάφερε να αποκλείσει αθλητές της κατηγορίας των 91κ και να φτάσει στον τελικό όπου τον περίμενε ο συναθλητής του Δημήτρης Μαγκανάρης. Στον Ολυμπιακό «εμφύλιο» νικητής ήταν ο Δημήτρης Μαγκανάρης!

Ο Ολυμπιακός με τις επιτυχίες των αθλητών του κατέκτησε την 3η θέση στην βαθμολογία των συλλόγων! Ο προπονητής μας Βαγγέλης Παπουτσάκης μετά από το τέλος των αγώνων δήλωσε: «Συγχαρητήρια και στα δυο παιδιά. Ο Τζώτζος κατάφερε αν και ήταν σε μικρότερη κατηγορία να φτάσει στον τελικό και ο Μαγκανάρης να πάρει το χρυσό μετάλλιο. Στον Ολυμπιακό γίνεται πολύ καλή δουλειά στο τμήμα πυγμαχίας και αυτό το δείχνουν ξεκάθαρα τα δυο μετάλλια που κατέκτησαν οι δυο αθλητές μας που συμμετείχαν στη διοργάνωση. Το μέλλον τους ανήκει».