.
.
Πρωταγωνιστής ο Ολυμπιακός στο Πανελλήνιο κλειστού στίβου!

Πρωταγωνίστρια στο 36ο Πανελλήνιο πρωτάθλημα κλειστού ήταν η ομάδα στίβου του Ολυμπιακού, η οποία «σάρωσε» με τις επιδόσεις των αθλητών και αθλητριών της, το Σαββατοκύριακο (26-27/2) στο ΣΕΦ. Οι αθλητές του Θρύλου πρωταγωνίστησαν στους αγώνες στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας, κατακτώντας τέσσερα μετάλλια, εκ των οποίων τρία χρυσά και ένα ασημένιο ενώ πέτυχαν και πολλά πλασάρισμα στην οκτάδα! Όσον αφορά στις επιδόσεις των «ερυθρόλευκων» στο πρωτάθλημα, ο Καραλής κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο επί κοντώ, ο Τσιάμης το χρυσό στο τριπλούν, η Φέρρα το χρυσό στα 400μ. και ο Χατζίου το ασημένιο στο επί κοντώ, ενώ ο Θεοδώρου αναδείχθηκε τέταρτος στην σφαίρα, ο Κεράμας τέταρτος στα 800μ., ο Νάκος τέταρτος στα 400μ., ο Κουτσογάκης έβδομος στο τριπλούν και ο Κυριακίδης όγδοος στα 200μ.

Αναλυτικά, τα αποτελέσματα του Ολυμπιακού στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα κλειστού στίβου:

1η θέση: Εμμανουήλ Καραλής (επί κοντώ), Δημήτρης Τσιάμης (τριπλούν), Ανδριάνα Φέρρα (400μ.)

2η θέση: Πέτρος Χατζίου (επί κοντώ)

4η θέση: Γεράσιμος Θεοδώρου (σφαίρα), Κωνσταντίνος Νάκος (400μ.), Άλντο Κεράμας (800μ.)

7η θέση: Χρήστος Κουτσογάκης (τριπλούν)

8η θέση: Πέτρος Κυριακίδης (200μ.)

Στέλλα Νικολαϊδου: «Να ευχαριστήσω τους αθλητές του τμήματος στίβου του Ολυμπιακού, γιατί έδωσαν τον καλύτερο εαυτό τους, ενόψει της προετοιμασίας τους για τον ανοιχτό στίβο. Κάποιοι δεν είχαν καν πλάνο να κατέβουν στους αγώνες, παρόλα αυτά μπήκαν για προπόνηση, για να αναδειχθεί το τμήμα στίβου του Ολυμπιακού».