.
.
Χρυσό για Σγουρόπουλο και Τέρπου στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα.

Πρωταθλητές Ελλάδας του απλού νέων και του απλού νεανίδων στην επιτραπέζια αντισφαίριση αναδείχτηκαν οι Γιάννης Σγουρόπουλος και Έλσα Τέρπου. Οι δυο αθλητές του Ολυμπιακού κατέκτησαν το χρυσό μετάλλιο και στο διπλό εφήβων και νεανίδων αντίστοιχα, στη  διοργάνωση που πραγματοποιήθηκε στην αίθουσα STIGA, στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας.

Ο πρωταθλητής του Ολυμπιακού και πρωταθλητής Ευρώπης του 2017 στην κατηγορία, επιβεβαιώνοντας την ανωτερότητα του, επικράτησε στον τελικό του απλού των Νέων, του Μιχάλη Διαμαντόπουλου, του ΓΣ Άρης Βούλας με 4-0 κατακτώντας το χρυσό μετάλλιο για τρίτη διαδοχική χρονιά. Στο διπλό των εφήβων ο Σγουρόπουλος μαζί με τον επίσης «ερυθρόλευκο» Αλκιβιάδη Σταματούρο κέρδισαν στον τελικό τους αδερφούς Στάμου του ΓΑΣΕ με 3-1 και ανέβηκαν στο πρώτο σκαλί του βάθρου. Στις νεάνιδες η Έλσα Τέρπου αναδείχθηκε πρωταθλήτρια νεανίδων κερδίζοντας την  Ιωάννα Γερασιμάτου  με 4-1. Πρωταθλήτριες στο διπλό νεανίδων αναδείχθηκαν οι Ελσα Τέρπου και Μάλαμα Παπαδημητρίου που κέρδισαν στο τελικό τις Ιωάννα Γερασιμάτου ( Α.Ο. Ταταύλα) και Γεωργία Χατζάκη (ΟΣΦΠ).