.
.
Άνετο απόγευμα για τις Παγκορασίδες Α

Με νίκη συνέχισε τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις, η ομάδα χάντμπολ Παγκορασίδων Α του Θρύλου, καθώς επικράτησε με 26-10 του Ολυμπιακού Κερατσινίου. Οι «ερυθρόλευκες», παρουσίασαν καλή εικόνα σε όλη την διάρκεια του αγώνα και με σύμμαχο την πολύ καλή  άμυνα, πήραν πολύ σημαντική νίκη για την συνέχεια της διοργάνωσης.

Τα πρώτα 10 λεπτά ήταν ιδανικά για τις Παγκορασίδες Α του Θρύλου, καθώς με γρήγορες και σωστές επιθέσεις, πήραν από νωρίς προβάδισμα στο σκορ με 5-1. Στην συνέχεια, οι «ερυθρόλευκες» εκμεταλλεύτηκαν τα λάθη της αντίπαλης ομάδας, αυξάνοντας περισσότερο την διαφορά, πηγαίνοντας στο ημίχρονο μπροστά στο σκορ με 11-3.

Η ίδια εικόνα συνεχίστηκε και στο δεύτερο ημίχρονο με τις «ερυθρόλευκες» να κρατάνε συνέχεια το προβάδισμα (18-8), παίρνοντας στο τέλος μία άνετη νίκη με 26-10.

Διακύμανση 5λεπτων: 2-0, 4-1, 8-2, 10-2, 11-3, 14-6, 17-8, 20-8, 23-8, 26-10.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ (Κυριακίδου Ευθυμία): Μαρκουλή Ε, Νομικού Δ, Νίνου Ε, Νεζέρη Μ, Κουγιουμτζόγλου Σ, Νεζέρη Χ, Αντωνακάκη Ε.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ (Κοτελίδας Ευστράτιος): Χατζηπαπανικολάου Ι, Δρόσου Γ, Παραβάλου Ι, Νομικού Β, Αναμουρλόγλου Κ, Παναγιωτίδη Μ, Παραβάλου Μ, Σορβάνη Λ, Χρυσάνθη Γ, Αρίσση Δ, Παπαγεωργίου Α.