.
.
Την πρώτη θέση της διοργάνωσης κατέκτησαν οι Κορασίδες Δ

Με τον καλύτερο τρόπο ολοκληρώθηκε, η αγωνιστική περίοδος για την ομάδα βόλεϊ κορασίδων Δ του Θρύλου, καθώς κατέκτησε αήττητη την πρώτη θέση στην διοργάνωση με καλό βόλεϊ. Στον τελευταίο αγώνα, οι «ερυθρόλευκες» επιβλήθηκαν με 3-0 του Πορφύρα παίζοντας πολύ καλή άμυνα, περιορίζοντας την αντίπαλη ομάδα.

Το πρώτο σετ παρότι ξεκίνησε «νωθρά» για τις «ερυθρόλευκες» χάνοντας στο ξεκίνημα 0-5 από την ομάδα του Πορφύρα και έχοντας πάρει μια διαφορά έξι πόντων (14-8), τα κορίτσια του Θρύλου κατάφεραν να περιορίσουν τα λάθη τους και να περάσουν μπροστά στο σκορ σε 17-16. στην συνέχεια, το ματς ήταν ισορροπημένο και για τις δύο ομάδες με τις «ερυθρόλευκες» να παίρνουν τελικά το πρώτο σετ με 25-23.

Το δεύτερο σετ ξεκίνησε ισορροπημένα και για τις δύο ομάδες (3-3), (5-5), Αλλά στην συνέχεια οι «ερυθρόλευκες» θα πατήσουν «γκάζι» θα πάρουν προβάδισμα με 17-8 αμέσως μετά με έναν άσσο θα πάρουν κεφάλι στο σκορ με 10 πόντους (18-8), (20-8) και με εκκωφαντικό τρόπο να κερδίζουν το 2ο σετ με 25-11.

Το τρίτο σετ ξεκίνησε και αυτό όπως το δεύτερο ισορροπημένα με την ομάδα του Πορφύρα να παίρνει ένα μικρό προβάδισμα (1-3), οι «ερυθρόλευκες» να  μειώνουν σε 5-4, φέρνοντας το ματς στα ίσια (5-5) και το προσπέρασμα σε 6-5. Η ομάδα του Πορφύρα με ένα δικό του σερί 5-0 θα πάρει προβάδισμα 7 πόντων 7-13, αλλά λίγα λεπτά μετά τα κορίτσια του θρύλου με 6-0 σερί θα περάσουν μπροστά στο σκορ 14-13 και αμέσως μετά με 4-0 σερί θα πάρουν εκ νέου το προβάδισμα σε 17-13. Η ομάδα του Πορφύρα θα καταφέρει να μειώσει για λίγο στο σκορ με τις «ερυθρόλευκες» να απαντάνε ξανά με σερί 5-0 και να κατακτούν πανηγυρικά το 3ο σετ (25-18) και στην πρώτη θέση στην διοργάνωση.