.
.
Έπιασε Λιμάνι το 7ο πρωτάθλημα!

Το 7ο Πρωτάθλημα Κλειστού Στίβου και 3ο διαδοχικό στους Άνδρες κατέκτησε ο Ολυμπιακός ενώ οι Γυναίκες κατέλαβαν την 3η θέση στη Γενική βαθμολογία. Συγκεκριμένα στο 31ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα που διεξήχθη στο Σ.Ε.Φ. ο Ολυμπιακός κατέκτησε την 1η θέση με 47 βαθμούς στους Άνδρες και την 3η με 28 βαθμούς στις Γυναίκες παρά το γεγονός ότι κατέβηκε μόλις με 18 αθλητές (12 Άνδρες και 6 Γυναίκες).

«Έλαμψαν» Τσιάμης, Φέρρα, Τριβυζάς!

Από το διήμερο των αγώνων ξεχώρισαν η 1η θέση που κατέκτησε ο Δημήτρης Τσιάμης με 16.10μ. στο ένα και μοναδικό έγκυρο άλμα του στο τριπλούν το οποίο ήταν αρκετό για να του δώσει την πρωτιά και παρά το γεγονός ότι προερχόταν από πρόβλημα τραυματισμού. Ο έμπειρος άλτης του Ολυμπιακού έφτασε τις 11 νίκες σε Πανελλήνιο Πρωτάθλημα κλειστού, περισσότερες από κάθε άλλο αθλητή και αθλήτρια στην ιστορία της διοργάνωσης.  έφτασε ο Δημήτρης Τσιαμης στη διάρκεια της δεύτερης ημέρας.

Την 1η θέση κατέκτησε ο Παναγιώτης Τριβυζάς στα 60μ. αλλά και στα 200μ. μετά από μια εξαιρετική κούτσα.

Επίσης την 3η θέση στο επί κοντώ κατέκτησε ο Δημήτρης Πατσουκάκης ενώ ο Θεόδωρος Τσοκάλες τερμάτισε στην 4η θέση στα 3.000μέτρα. Την ίδια θέση κατέκτησε και ο Νίκος Τσιώκος στο τριπλούν.

Όσον αφορά τις Γυναίκες η μεγάλη πρωταγωνίστρια ήταν η Ανδριάννα Φέρρα που κατέκτησε την 1η θέση στα 400μ. και στα 200μ.

Η Ρενάτα Μπολσοκοβάϊτε κατέκτησε την 5η θέση στη Σφαίρα, η Δήμητρα Κυριακίδου την 7η στα 60μ. και η Κωνσταντίνα Κουτσούκη την 7η θέση στο τριπλούν!