ΕΓΓΕΓΡΑΜΜΕΝΑ ΜΕΛΗ 2024-2025: 28455
ΕΓΓΕΓΡΑΜΜΕΝΟΙ ΦΙΛΑΘΛΟΙ 2024-2025: 38045

07 December 2023

Ολοκληρώθηκε με επιτυχία το «ΚΥΠΕΛΛΟ ΘΡΥΛΟΣ»

Με ιδιαίτερη επιτυχία ολοκληρώθηκε ο πρώτος διασυλλογικός αγώνας «ΚΥΠΕΛΛΟ ΘΡΥΛΟΣ» που διοργανώθηκε από το Ιστιοπλοϊκό τμήμα του Ολυμπιακού το διήμερο (7-8/5) στο φαληρικό όρμο, αφήνοντας θετικές εντυπώσεις, αλλά και υποσχέσεις για το μέλλον. Το «παρών» στη διοργάνωση έδωσε η Πρόεδρος της Ιστιοπλοϊκής Ομοσπονδίας, κ. Νίκη Αναστασίου, ο Διευθυντής των Ακαδημιών του Ολυμπιακού, κ. Μανώλης Τσιρογιάννης και ο επικεφαλής των ναυταθλητικών τμημάτων της «ερυθρόλευκης» οικογένειας, κ. Γρηγόρης Δέδες, αναλαμβάνοντας να απονείμουν τα βραβεία στους διακριθέντες, ενώ ο σταθμός «Κανάλι Ένα 90,4 FM» ως χορηγός επικοινωνίας της διοργάνωσης ανέλαβε την κάλυψη του event.

Στο αγωνιστικό κομμάτι της διοργάνωσης, η αποστολή του Ολυμπιακού σημείωσε πολύ καλές επιδόσεις, φτάνοντας σε τέσσερις διακρίσεις. Πιο συγκεκριμένα, ο Γιώργος Γκιζαριώτης αναδείχθηκε «ασημένιος» στην κατηγορία ILCA 4, ενώ την ίδια θέση κατέλαβε και ο Κωνσταντίνος Νταλιανης στην κατηγορία BUG. Για την ίδια κατηγορία, πίσω από τον Νταλιανη ολοκλήρωσε την προσπάθεια του ο Ευάγγελος Πλοιος, παίρνοντας την τρίτη θέση, ενώ στην κατηγορία ILCA 4 Γυναικών, η Ελεάνα Κρίμπαλη κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο.