ΕΓΓΕΓΡΑΜΜΕΝΑ ΜΕΛΗ 2024-2025: 28696
ΕΓΓΕΓΡΑΜΜΕΝΟΙ ΦΙΛΑΘΛΟΙ 2024-2025: 46365

14 October 2024

Nίκη στην πρεμιέρα για τους έφηβους!

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο ξεκίνησαν τις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις για την ιστορική περίοδο 2024-2025, οι έφηβοι της ακαδημίας βόλεϊ του Θρύλου καθώς επικράτησαν του ΑΟ Φλοίσβου στο τάι μπρέικ με 3-2 σετ. Οι «ερυθρόλευκοι» μπήκαν δυναμικά στο παιχνίδι και στα πρώτα δύο σετ και παρότι ισοφαρίστηκαν σε 2-2 έδειξαν ψυχραιμία και πήραν την νίκη.

Στο πρώτα δύο σετ, οι έφηβοι του Ολυμπιακού μπήκαν πιο συγκεντρωμένα παίρνοντας από νωρίς το προβάδισμα και τελικώς να κατακτούν και το πρώτο σετ με 25-17, και το δεύτερο με 25-22. Ωστόσο, το τρίτο και το τέταρτο σετ εξελίχθηκε σε μία μάχη αφού το παιχνίδι ήταν αμφίρροπο με την ομάδα του φλοίσβου να ισοφαρίζει στις λεπτομέρειες σε 2-2. Τελικά, η αναμέτρηση οδηγήθηκε σε τάι μπρέικ, εκεί που ο έφηβοι του Θρύλου έβγαλαν χαρακτήρα έμειναν συγκεντρωμένοι διαμορφώνοντας το τελικό 3-2, πετυχαίνοντας την πρώτη τους νίκη για το πρωτάθλημα της ΕΣΠΕΔΑ.