ΕΓΓΕΓΡΑΜΜΕΝΑ ΜΕΛΗ 2024-2025: 21793
ΕΓΓΕΓΡΑΜΜΕΝΟΙ ΦΙΛΑΘΛΟΙ 2024-2025: 6085

07 December 2023

Πρωταθλητής Ελλάδας για 21η σερί φορά ο Αιμίλιος!

Πρωταθλητής Ελλάδας στην Ιστιοπλοΐα στην κατηγορία Star, αναδείχθηκε για 21η διαδοχική φορά ο Αιμίλιος Παπαθανασίου. Ο πολύπειρος και πετυχημένος ιστιοπλόος του Ολυμπιακού μαζί με τον Αντώνη Τσότρα κατέκτησαν το Πρωτάθλημα που διεξήχθη στο Δέλτα Φαλήρου, καταλαμβάνοντας την 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο μετά από 6 ιστιοδρομίες. Με 4 πρωτίες σε 4 ιστιοδρομίες και μια δεύτερη θέση στην 5η το «ερυθρόλευκο» πλήρωμα εξασφάλισε τον τίτλο του πρωταθλητή διευρύνοντας την απόλυτη και διαρκή κυριαρχία του.