ΕΓΓΕΓΡΑΜΜΕΝΑ ΜΕΛΗ 2024-2025: 21893
ΕΓΓΕΓΡΑΜΜΕΝΟΙ ΦΙΛΑΘΛΟΙ 2024-2025: 6311

07 December 2023

«Χάλκινος» στο Παγκόσμιο Κύπελλο ο Χρήστου!

Μία ακόμη σπουδαία διάκριση στην καριέρα του Απόστολου Χρήστου, ένα ακόμα μετάλλιο. Ο πρωταθλητής του τμήματος κολύμβησης του Ολυμπιακού κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στα 100μ. ύπτιο, στη διεθνή «συνάντηση» World Aquatics Swimming World Cup 2023 στην Αθήνα! Ο πρωταθλητής Ευρώπης του Θρύλου πραγματοποίησε εξαιρετική κούρσα στον τελικό του αγωνίσματος, τερμάτισε σε 53.61 (πρώτος ο Τόμας Τσεκόν/52.73, δεύτερος ο Πίτερ Κέτζε/53.49) και κατέκτησε την τρίτη θέση στο Παγκόσμιο Κύπελλο, γνωρίζοντας την αποθέωση από το ελληνικό κοινό στο κλειστό κολυμβητήριο του ΟΑΚΑ.