ΕΓΓΕΓΡΑΜΜΕΝΑ ΜΕΛΗ 2024-2025: 27908
ΕΓΓΕΓΡΑΜΜΕΝΟΙ ΦΙΛΑΘΛΟΙ 2024-2025: 22426

14 July 2024

Πρωταθλητής ο Θρύλος σε Νέους Άνδρες, Γενική και Νεάνιδες

Την κατάκτηση των Πανελλήνιων πρωταθλημάτων κολύμβησης Νέων Ανδρών, Γενικής Βαθμολογίας (Νέων Ανδρών-Νέων Γυναικών) και Νεανίδων, που διεξήχθησαν στα Ιωάννινα, πανηγύρισε ο Ολυμπιακός. Ο Θρύλος «σάρωσε» στην ηπειρωτική πόλη και πέτυχε σπουδαίες επιδόσεις στη διοργάνωση, φτάνοντας στην κατάκτηση τριών πρωταθλημάτων!

Στη Γενική Βαθμολογία Νέων Ανδρών-Νέων Γυναικών, ο σύλλογός μας συγκέντρωσε συνολικά 766 βαθμούς, κερδίζοντας το πρωτάθλημα Νέων Ανδρών, με 629 βαθμούς, ενώ πρώτευσε και στην κατηγορία των Νεανίδων, με 330.50.

Εξαιρετική παρουσία είχε και Μπίλας Στέργιος-Μάριος, ο οποίος στα 50μ. ελεύθερο, κατέγραψε χρόνο 22.37 και κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο και την δεύτερη θέση. Εξίσου εντυπωσιακή ήταν και η επίδοση του Απόστολου Παπαστάμου στα 200μ. μικτή, όπου με χρόνο 2:01.95, κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο.