ΕΓΓΕΓΡΑΜΜΕΝΑ ΜΕΛΗ 2024-2025: 28685
ΕΓΓΕΓΡΑΜΜΕΝΟΙ ΦΙΛΑΘΛΟΙ 2024-2025: 45245

07 July 2024

Σπουδαίος Ντούμας, πρωταθλητής Ευρώπης Εφήβων!

Τεράστια επιτυχία για τον Ευάγγελο-Εφραίμ Ντούμα, του τμήματος κολύμβησης του Ολυμπιακού. Ο νεαρός κολυμβητής του Θρύλου «στέφθηκε» πρωταθλητής Ευρώπης Εφήβων στη Λιθουανία, στα 100μ. πρόσθιο!

Με ένα εκπληκτικό δεύτερο «πενηντάρι», στον τελικό του αγωνίσματος στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Εφήβων-Νεανίδων στο Βίλνιους, ο ταλαντούχος «ερυθρόλευκος» πρωταθλητής τερμάτισε πρώτος και κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο, με επίδοση 1:00.80!

Ο 16χρονος αθλητής του συλλόγου μας, το νεαρότερο μέλος της ελληνικής αποστολής στους Ολυμπιακούς Αγώνες 2024 του Παρισιού, χάρισε στην Ελλάδα το πρώτο της μετάλλιο -και μάλιστα χρυσό- στη φετινή διοργάνωση του Βίλνιους, χάρη στην εξαιρετική του κούρσα στον τελικό των 100μ. πρόσθιο (ήταν τρίτος στα 50μ., αλλά στη συνέχεια, πάτησε «γκάζι»).