ΕΓΓΕΓΡΑΜΜΕΝΑ ΜΕΛΗ 2024-2025: 28455
ΕΓΓΕΓΡΑΜΜΕΝΟΙ ΦΙΛΑΘΛΟΙ 2024-2025: 38044

07 December 2023

Στη 10η θέση του κόσμου ο Παπαστάμος, ατομικό ρεκόρ ο Μπίλας!

Την καλύτερη φετινή του κούρσα πραγματοποίησε ο Απόστολος Παπαστάμος στον προκριματικό των 400μ. μικτής ατομικής του Παγκοσμίου πρωταθλήματος στην Φουκουόκα. Στη μεγάλη διοργάνωση της Ιαπωνίας, ο πρωταθλητής του τμήματος κολύμβησης του Ολυμπιακού κολύμπησε σε 4:14.52, τερμάτισε πέμπτος στην τρίτη και τελευταία προκριματική σειρά του αγωνίσματος και κατέκτησε τη 10η θέση συνολικά! Ο επίσης «ερυθρόλευκος» Στέργιος-Μάριος Μπίλας, στη δεύτερη συμμετοχή του σε Παγκόσμιο πρωτάθλημα, συνέτριψε το ατομικό του ρεκόρ στα 50μ. πεταλούδα, αφού στον προκριματικό της Φουκουόκα, τερμάτισε σε 23.39 (23.62) και κατέλαβε τη 17η θέση (συμμετείχαν 89 αθλητές).