ΕΓΓΕΓΡΑΜΜΕΝΑ ΜΕΛΗ 2024-2025: 21893
ΕΓΓΕΓΡΑΜΜΕΝΟΙ ΦΙΛΑΘΛΟΙ 2024-2025: 6311

07 December 2023

Σημαντικές επιδόσεις στο Ο.Α.Κ.Α.

Τη 2η θέση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Ανδρών κατέκτησε το τμήμα Στίβου του Ολυμιακού, στη διοργάνωση που ολοκληρώθηκε στο Ο.Α.Κ.Α. Ο Ολυμπιακός μετά από 10 διαδοχικές κατακτήσεις πρωταθλημάτων απώλεσε φέτος την 1η θέση.Ωστόσο και η δεύτερη ημέρα των αγώνων περιλάμβανε σημαντικές επιτυχίες τόσο στους Άνδρες όσο και στις Γυναίκες.

Συγκεκριμένα:

Στα 400μ. εμπόδια Ανδρών ο Γκιόργκι Καραουλασβίλι τερμάτισε 3ος και κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο.

Στο άλμα εις μήκος ο Κωνσταντίνος Μερτζανίδης κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο

Στη σκυταλοδρομία 4Χ100 ο Ολυμπιακός αναδείχθηκε 3ος και στο βάθρο ανέβηκαν οι Ορφανίδης, Καραουλασβίλι, Λουλάς και Κυριακίδης.

Στις Γυναίκες η Ανδριάννα Φέρρα τερμάτισε στη 2η θέση στα 200μ. και η Δήμητρα Κυριακίδου 4η στην ίδια κούρσα.