ΕΓΓΕΓΡΑΜΜΕΝΑ ΜΕΛΗ 2024-2025: 21893
ΕΓΓΕΓΡΑΜΜΕΝΟΙ ΦΙΛΑΘΛΟΙ 2024-2025: 6311

07 December 2023

Δυο μετάλλια και καλές εμφανίσεις!

Θετικός ήταν ο απολογισμός της παρουσίας των αθλητών του τμήματος Ταε Κβο  Ντο του Ολυμπιακού στο 1ο Κύπελλο Ακρόπολης. Ο σύλλογος μας έλαβε μέρος με 7 αθλητές και κατέκτησε 2 μετάλλια. Αναλυτικά ο Γιάννης Μπαλαγιάννης κατέκτησε το αργυρό μετάλλιο στα -65 κιλά παίδων εγχρώμων ζωνών, χάνοντας στον τελικό στο χρυσό πόντο (0-0 ο αγώνας και 1-0 ο χρυσός πόντος). Ενώ η Μαριέττα Γαλανομάτη Μαριέττα κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο σε μια από τις πιο δύσκολες κατηγορίες Νεανίδων στα -55 κιλά! Οι υπόλοιποι αθλητές μας πραγματοποίησαν πολύ καλές εμφανίσεις και αποκόμισαν σημαντικές εμπειρίες. Την «ερυθρόλευκη» αποστολή που έλαβε μέρος στους αγώνες αποτέλεσαν οι: Αλίκη Καραμαργιού (-44kg), Δήμητρα Μαμνίγλου (-37kg), Δημήτρης Μπαλαγιάννης (-65kg), Μαριέτα Γαλανομάτη(-55kg), Κυριάκος Πολυδούλης (-55kg), Ευάγγελος Ζέρβας (-41kg).