.
.
Θετικό φινάλε σε δυο διοργανώσεις

Η αγωνιστική δράση για το τμήμα ιστιοπλοΐας του Ολυμπιακού συνεχίστηκε με αμείωτους ρυθμούς και θετικές παρουσίες σε δυο διοργανώσεις.

Συγκεκριμένα στον διασυλλογικό  αγώνα με την ονομασία «Εις μνήμη κ.Υψηλάντη 2015» η Νεφέλη Κυριακού κατέκτησε την 3η θέση στην κατηγορία.  Την 7η θέση κατέκτησε ο Δαμιανός Μπαρουξής και την 4η η Βιολέτα Αθανασίου, ανάμεσα σε 36 αθλητές από την περιφέρεια Αθηνών.

Παράλληλα στον αγώνα με την ονομασία «Κύπελλο ΟΧΙ 2015» που διοργανώθηκε από τον Ι.Ο.Πειραιά η αθλήτρια του ομίλου μας Βιολέτα Αθανασίου κατέκτησε την 1η θέση στην κατηγορία των κοριτσιών και 4η θέση στην γενική ενω η Νεφέλη Κυριακού έμεινε στην 4η θέση των κοριτσιών. Στην κατηγορία των αγοριών οι αθλητές του ομίλου μας Δαμιανός Μπαρουξής κατέκτησε την 8η και 9η θέση αντίστοιχα της γενικής ανάμεσα σε 35 αθλητές απο την περιφέρεια Αθηνών.

Ο έφορος των Ναυταθλητικών Τμημάτων του Ολυμπιακού, Τάσος Βουγίδης δήλωσε στο osfp.gr:
«Επιτυχημένα κλείνει και για το τμήμα ιστιοπλοΐας η χρονιά, η ομάδα θα ξεκουραστεί τον Δεκέμβριο και από την νέα χρονιά θα ξεκινήσουμε την αναδιοργάνωση του στόλου ώστε να είμαστε έτοιμοι για τον πρώτο αγώνα της χρονιάς. Ευχαριστώ τους προπονητές μου για την σπουδαία δουλειά που κάνουν».